Get

In

Polecany post

Historia - Skąd Hitler wziął swastykę?

Swastyka – ogólnie znak ten kojarzy się całemu światu jako symbol nazizmu i zła. Paradoksalnie wcześniej oznaczał całkiem coś innego! Swast...

sobota, 25 kwietnia 2015

Analitycy do bani!

Od pewnego już czasu obserwuję prognozy analityków odnośnie kursu walut... W żaden sposób nie można na tym bazować, a już tym bardziej inwestować oszczędności życia... Wiadomo, że nie jest to proste przewidzieć jak będzie wyglądała gospodarka za miesiąc, kwartał czy pół roku... Wszystko jest powiązane... Wystarczy, że ktoś ważny kichnie i już wszystko zmienia się diametralnie... Ale do cholery analitycy są po to, żeby to w miarę przewidywać! A nie idzie im i to strasznie!

Poniżej linki w których są przewidywania czterech analityków odnośnie kursu dolara, euro i franka... Artykuły z 23.01.2015... Skupmy się na okresie kwartalnym...

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prognoza-walutowa-analitycy-maja-dobre,221,1,1698013.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prognoza-walutowa-analitycy-maja-dobre,221,0,1698013.html

Prognozy analityków sprzed 3 miesięcy:

Konrad Białas (TMS Brokers): Dolar - 3,62 zł, Euro - 4,20 zł, Frank - 4,20 zł
Marcin Kiepas (Admiral Markets): D - 3,60 zł, E - 4,25 zł, F - 4,05 zł
Tomasz Regulski (Raiffeisen Polbank): D  - 3,695 zł, E - 4,30 zł, F - 4,45 zł
Konrad Ryczko (DM BOŚ): D - 3,58 zł, E - 4,22 zł, F - 4,15 zł

Kursy średnie NBP z 23.04.2015:

Dolar - 3,7371 zł

Euro - 4,0075 zł

Frank - 3,8653 zł

Jeżeli chodzi o dolara to najbliżej prawdy był Tomasz Regulski z Raiffeisen Polbank (podał - 3,695 zł), najdalej Konrad Ryczko z DM BOŚ (podał - 3,58 zł)...

Jeżeli chodzi o euro to analitycy ponieśli totalną porażkę... Najbliższy prawdziwego kursu był Konrad Białaś z TMS Brokers (podał - 4,20 zł), najgorzej wypadł Tomasz Regulski z z Raiffeisen Bank (podał - aż 4,30 zł).

Jeżeli chodzi o franka to też mamy kolejną klęskę analityków... Najbliżej był Marcin Kiepas z Admiral Markets (podał - 4,05 zł), najtragiczniej wypadł Tomasz Regulski z Raiffeissen Polbank (podał - aż 4,45 zł).

Wniosek: Trzeba odnotować, że w dniu kolejnym wszystkie waluty poszybowały lekko w górę, ale i tak "nasi" analitycy wypadli dość słabo. Przy kursie dolara jeszcze im poszło, ale przy dwóch innych walutach był dramat. Nie sposób nie mieć wrażenia, że zawód analityka to jeden wielki przypadek... Jeżeli uda im się coś trafnie przewidzieć to są  pewnie wielbieni, sypią się premie i podwyżki, ale czy ktoś ich rozlicza z błędnych prognoz? Wiadomo, że musiałoby to odbywać za dłuższy okres... Tak, żeby wyeliminować zwykłych patałachów i odgapiaczy, a zostawić tylko tych co faktycznie myślą, analizują...

14 komentarzy:

 1. Anonimowy22:18

  Kary niech płacą jak źle przewidują! A jak kilka razy źle przewidzi to kopa w dupę i won z roboty! Do łopaty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy22:30

  Miałem kiedyś kumpla analityka. Dobrze zarabiał, w końcu zaczął ostro chlać, potem brać narkotyki. Kiedyś chciałem trochę poinwestować na giełdzie, więc poprosiłem go o pomoc, żeby mi coś doradził, a on zapytał w co chcę zainwestować. Odpowiedziałem, że to przecież on jest ekspertem. A on na to zrobił dziwną minę i odparł, że mi może powiedzieć, bo jesteśmy kumplami. Wyszło, że działa na tak zwanego czuja, nic nie analizuje i jakoś tak to mu idzie. Powiedział, że większość branży działa podobnie, a najwięcej jest tak zwanych pozerów, którzy czytają jak najwięcej prognoz i biorą średnią. Tacy już ci analitycy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy01:22

  W moim bloku mieszka analityk! Chlor taki że szkoda mówić! Musi dobrze zarabiać bo pije dobre alkohole. Kiedyś go zapytałem w co ładować kasę to mi powiedział że w dolce to ja głupi kupiłem i spadły! Poleciałem opieprzyć dziada to on udawał że nic się nie stało i że żebym poczekał to kiedyś wzrosną znowu. Pierdzielę takich analityków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonimowy10:28

  You can adopt their styles to suit yours; this is
  one of the best ways to determine the right fashion for you.
  You should always seek advice from someone who has purchase the original
  boots before. A new kind of wire mixed with natural fabrics, like cotton, provided the
  perfect adjustment to the body.

  Check out my website :: kamagra cena

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy12:44

  eee........ chyba nie wszyscy tak robią. W końcu ktoś ich rozlicza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy13:03

  Nie interesuje mnie ta analityka makulatury,a tylko wizje Twojego ojca. Ten który Nosi w Kieszeniach Kamienie miał wizję, czego ona dotyczyła? czy przeznaczenia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy15:20

  Panie! Skończ pan pierniczyć!

  Zabłocki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17:02

   Zmień zawód, już niedługo to o czym piszesz i podobne analizy przejdą do lamusa historii, ale co tutaj będę ci "pierniczył" (wg. twojej nomenklatury;) i tak nie zrozumiesz...

   Usuń
 8. Anonimowy17:06

  Ja nic nie piszę dziwolągu! Sam sobie zmień zawód jeśli go w ogóle masz, bo z poziomem twojej inteligencji o to ciężko :) :) :)

  Zabłocki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy17:29

   nie ty napisałeś,żeby nie pierniczyć? analiza jak analiza, akurat odzwierciedla twój umysłowy poziom, jeżeli go w ogóle jakiś masz wampirku;)

   Usuń
 9. Anonimowy17:40

  Żebyś nie pierniczył to napisałem i zawsze mogę powtórzyć! Ale ty kręcisz i mieszasz się w zeznaniach lawirancie!

  Zabłocki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:41

   Odpowiem ci dyplomatycznie i politycznie i tylko raz, bo nie mam zamiaru się powtarzać: "spieprzaj dziadu!"

   Usuń
 10. Anonimowy12:59

  Idź precz - delikatnie mówiąc.
  Zabłocki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy12:17

   To też już niedługo się skończy, pasożyt ginie wraz z tym na czym pasożytuje, a ekonomia światowa zmienia właśnie paradygmat, zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Już Indianie z Ameryki Pł. poszukiwali wizji, wiedzieli też o tym starożytni Grecy, jak ważna jest wizja powiązana z przeznaczeniem, los jeszcze można odwrócić, ale przeznaczenia zmienić się nie da. Mówił też o tym Jezus w swojej przypowieści o talentach. Od przeznaczenia nie można uciec...znam to z autopsji, ponieważ znam swoje przeznaczenie, myślisz, że to mi pasuje? że chcę to realizować? dla mnie to jest bardzo trudne i raczej nie mam na to ochoty, próbowałem to zmienić, iść w inną stronę, ale za każdym razem wracałem do punktu wyjścia albo zaczynałem chorować, a gdy pytałem o przyczyny takiego stanu rzeczy ukazywała się ciągle ta sama odpowiedź i ta sama wizja...czasami przeznaczenie jest jak jakieś fatum jeżeli tylko staramy się je zmienić. Teraz też mam inne plany i myślę, ze może przeznaczenie samo odpuści, nie nadaję się absolutnie aby realizować tę wizję:) bardzo chciałbym się mylić co do tego przeznaczenia, dlatego potrzebuję konsultacji z innym wizjonerem i tylko o niego tutaj się pytałem zanim mnie jakiś pies nie obszczekał (nio... już nie jakiś, tylko Żabłocki, to zły pies jest i ciągle na mnie szczeka;) ale, ale...ale może moja wizja jest błędna, a przyczyny takiego stanu rzeczy pochodzą skądinąd? Np. choroby pochodzą z CHEMTRAILS, a to przecież każdemu jest przeznaczone i tak powszechne, że aż niezauważalne - podobnie jak powietrze, dopóki tlenu w nim nie zabraknie - i stało się normą, stąd ta nadprodukcja aptek w każdym mieście, na każdej ulicy jest ich parę, obok parabanków powyrastały jak grzybki na chemii. Wracając do analityków: przeznaczeniem światowej gospodarki jest przejście na obrót bez pieniądza, zastąpią go czipy dlatego zmiana zawodu analityka giełdowego na jakikolwiek, bardziej funkcjonalny, byłaby mądrą decyzją. Nie będzie walut to i nie będzie czego analizować, a czipy już są, każdy je przy sobie nosi, to telefony komórkowe i karty płatnicze, bez tego już prawie nic nie kupisz ani nic nie sprzedasz, to już niedługo, zastąpią je tatuaże, na rękę i na czoło... ( w Ameryce już są ich prototypy, mikrochipy jako fajniutkie tatuaże i robi się na nie modę i agitkę wśród młodzieży, która nawet nie bierze pod uwagę faktu iż młodzieżą za parę lat być przestanie, a tatuaż pozostanie), za jakiś czas będą menniczo chipować już od niemowlęcia i w szczepionkach, a analitycy giełdowi, też ekonomiści jeszcze ze starego systemu, raczej pójdą do bani, zwyczajny skaner wystarczy i jeden superkomputer typu Echelon, który już jest i jest wielofunkcyjny, teraz wszystko podłączają pod System. Jeżeli nie chcesz zostać niewolnikiem Systemu możesz wybrać opcję alternatywną, ale to wymaga nauki, m.in. survival i zielarstwo, też wszystko inne co już niedługo zostanie wyeliminowane przez System, a już teraz jest w zaniku, okrojone i zaledwie sygnalizujące inną, trudniejszą drogę.

   Usuń