Od pewnego już czasu obserwuję prognozy analityków odnośnie kursu walut... W żaden sposób nie można na tym bazować, a już tym bardziej inwestować oszczędności życia... Wiadomo, że nie jest to proste przewidzieć jak będzie wyglądała gospodarka za miesiąc, kwartał czy pół roku... Wszystko jest powiązane... Wystarczy, że ktoś ważny kichnie i już wszystko zmienia się diametralnie... Ale do cholery analitycy są po to, żeby to w miarę przewidywać! A nie idzie im i to strasznie!
Poniżej linki w których są przewidywania czterech analityków odnośnie kursu dolara, euro i franka... Artykuły z 23.01.2015... Skupmy się na okresie kwartalnym...
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prognoza-walutowa-analitycy-maja-dobre,221,1,1698013.html
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prognoza-walutowa-analitycy-maja-dobre,221,0,1698013.html
Prognozy analityków sprzed 3 miesięcy:
Konrad Białas (TMS Brokers): Dolar - 3,62 zł, Euro - 4,20 zł, Frank - 4,20 zł
Marcin Kiepas (Admiral Markets): D - 3,60 zł, E - 4,25 zł, F - 4,05 zł
Tomasz Regulski (Raiffeisen Polbank): D - 3,695 zł, E - 4,30 zł, F - 4,45 zł
Konrad Ryczko (DM BOŚ): D - 3,58 zł, E - 4,22 zł, F - 4,15 zł
Kursy średnie NBP z 23.04.2015:
Dolar - 3,7371 zł
Euro - 4,0075 zł
Frank - 3,8653 zł
Jeżeli chodzi o dolara to najbliżej prawdy był Tomasz Regulski z Raiffeisen Polbank (podał - 3,695 zł), najdalej Konrad Ryczko z DM BOŚ (podał - 3,58 zł)...
Jeżeli chodzi o euro to analitycy ponieśli totalną porażkę... Najbliższy prawdziwego kursu był Konrad Białaś z TMS Brokers (podał - 4,20 zł), najgorzej wypadł Tomasz Regulski z z Raiffeisen Bank (podał - aż 4,30 zł).
Jeżeli chodzi o franka to też mamy kolejną klęskę analityków... Najbliżej był Marcin Kiepas z Admiral Markets (podał - 4,05 zł), najtragiczniej wypadł Tomasz Regulski z Raiffeissen Polbank (podał - aż 4,45 zł).
Wniosek: Trzeba odnotować, że w dniu kolejnym wszystkie waluty poszybowały lekko w górę, ale i tak "nasi" analitycy wypadli dość słabo. Przy kursie dolara jeszcze im poszło, ale przy dwóch innych walutach był dramat. Nie sposób nie mieć wrażenia, że zawód analityka to jeden wielki przypadek... Jeżeli uda im się coś trafnie przewidzieć to są pewnie wielbieni, sypią się premie i podwyżki, ale czy ktoś ich rozlicza z błędnych prognoz? Wiadomo, że musiałoby to odbywać za dłuższy okres... Tak, żeby wyeliminować zwykłych patałachów i odgapiaczy, a zostawić tylko tych co faktycznie myślą, analizują...
Mundial 2026 - Wygrana po przerwie
-
Nowa Zelandia wygrała jednym golem pierwszą połowę, ale po przerwie bramki
strzelali już tylko Egipcjanie i to oni cieszyli się z końcowego zwycięstwa.
No...